Norge bil >> Biler >> bilentusiaster >> bilmerker modeller >> Content

VW GTI Ytelse

tyske bilprodusenten Volkswagen først lanserte Golf GTI i USA i 1983 . Omdøpt til Rabbit, var bilen et lavt budsjett , høy ytelse bil som raskt vunnet popularitet . Etter flere revolusjoner og forbedringer , har VW GTI bli en mer kraftfull bil, og er ikke mindre populær . Motor

Volkswagen GTI har en 2,0 liter TSI bensinmotor og har en seks-trinns giroverføring . Dette er tilgjengelig i manuell eller automatisk direkte skift girkasse ( DSG ) , avhengig av brukerens valg .
Strøm

GTI har en maksimal bremseeffekt hestekrefter av 210 , som kan utnyttes til fulle potensial når motoren er å oppnå 5300 rpm ( omdreininger per minutt ) .

maksimalt dreiemoment er 207 foot-lbs./Nm , som er den samme på manuell eller automatisk girkasse .

Speed ​​

2,0 liter GTI har en toppfart på 149 miles per time og kan akselerere 0-62 mph på 6,9 sekunder . Den automatiske DSG variant kan ha en mindre maksimal hastighet , men forskjellen er marginal .
Fuel Economy
p Det er en forskjell mellom de automatiske og manuelle girkasser , men nok en gang det er marginal . Generelt er GTI ganske en økonomisk bil som kan oppnå et kombinert drivstofforbruk verdi på 38,7 miles per gallon .

.from:https://www.bilindustrien.com/biler/car-enthusiasts/car-makes-models/99716.html

Previous:
Next:

bilmerker modeller