Norge bil >> Biler >> Biler, lastebiler Autos >> andre Autos >> Content

Hva gjør TCU Module gjøre i en 2006 X5?

BMW har lenge vært ledende i å integrere teknologi i biler, og bruker en streng "trickle-down" filosofi for å sikre at den øverste nivå tech i dag slutt gjør sin vei til selv den laveste bilen i besetningen. X5 luksus crossover Telematikk Control Unit er et slikt eksempel, å integrere en rekke kommunikasjons-og informasjonssystemer i en enkelt datamaskin som gir tilgang til alt systemet har å tilby. BMW ConnectDrive

BMWs telematikk tjenester er en del av en teknisk konsept de kaller "ConnectDrive", som tar sikte på å holde sjåføren og passasjerene koblet til omverdenen uten å forstyrre det lov å kjøre selv. Nøkkelen til systemet, sier BMW, er å overgå det bare navigasjonssystem finnes i de fleste biler og bruke grunnleggende programmeringsspråk for å slå X5 og ConnectDrive biler inn portaler til omverdenen. Tilbakemelding i sanntid er det sentrale konseptet bak ConnectDrive.
BMW Telematikk

Telematikk er en kombinasjon av informasjons-og kommunikasjonsteknologi brukes til å sende og motta data fra BMW og selv fra andre BMW sjåfører rundt deg. Den telematikk systemet mottar informasjon fra andre BMW sjåførers GPS-enheter, som tillater dem å bygge nettverk og gi deg tilbakemelding i sanntid på trafikk-og værforhold. Disse faktorene gå inn i GPS-beregninger ved fastsettelse den raskeste og mest effektive ruten. BMW TeleServices bruker informasjon fra bilen for å advare deg om ting som bremseklosslitasjen og oljeskift, og til å sende deg anbefalinger om lokale hoteller og restauranter. Den telematikk system er kjernen systemet i TCU, fungerer som modem og telefonlinje.
BMW Assist

BMW Assist programmet fungerer først og fremst for å sikre komfort og sikkerhet. Den Assist-systemet fungerer gjennom telematikk system, og er ansvarlig for å oppdage en ulykke og kontakte BMW TeleServices hvis du ikke svare på sikkerheten samtalen. Det vil også automatisk kontakt BMWs veihjelpstjeneste, som vil ta kontakt med din lokale bergingsbil eller verksted og sende dem alle dataene det har på hvorfor bilen brøt sammen. Den Assist programmet fungerer også noe sånt som en fjernkontroll mobiltelefon mottaker, slik at du kan "ringe" din bil hvis du låser deg ut, eller hvis du ønsker å starte den å kjøre varme eller AC før du kommer til parkeringsplassen. Endelig Assist nettverk med Internett-tjenester som Google, slik at du kan samle informasjon som BMWs servere ikke har.
BMW Online

Du kan tenke på BMW Online AS X5 er standard nettleser. Den "Bimmer" tilpasser nettsøk basert på din fysiske GPS-posisjon. Si at du ønsker å finne en personskade advokat for ulykken som «Hjelp" bare oppdaget, BMW online sjekker GPS-posisjonen og vil finne deg en nær hjemmet ditt, eller en i nærheten av der du er hvis du er ute av byen. BMW online også nettverk med GPS-systemet for å informere deg om værforholdene på reisemålet, og kommer med sin egen e-postadresse og konto. BMW Online er gratis for de første tre årene av eierskapet, etter som en årlig tilgang gebyr gjelder.

.from:https://www.bilindustrien.com/biler/cars-trucks-autos/other-autos/116800.html

Previous:
Next:

andre Autos