Norge bil >> Biler >> bilentusiaster >> bilmerker modeller >> Content

1976 Ford Specs

I 1976 Ford produserte biler som spenner fra den foretrukne personlig luksus bil til den ikoniske muskel bil. For baby boomers som ønsker å eie en sporty og stilig bil, bygget Ford fem favoriserte modeller. De inkluderte grasiøs ennå sporty Thunderbird, Mustang, som ble en av USAs mest elsket kompakte og ren muskelbiler, Ford Maverick, den Bronco, Fords første generasjon SUV, og den midsized erstatning for Fairlane, Ford Torino. Klipper og funksjoner

Den sjette generasjon Thunderbird, oppgradert i luksus-segmentet bil, var tilgjengelig som en to-dørs hardtop sedan. 1976 Ford Mustang II kom i to trims: Cobra II og Stallion. Mens Cobra II pakken var tilgjengelig i to-dørs kombikupé design, var Stallion tilgjengelig som en kupé og en kombikupé. En tredje trim, Mustang Ghia, med coupe og kombikupé alternativer, ble også gjort tilgjengelig i 1976 med en valgfri månen taket. Torino hadde to-dørs og fire-dørs alternativer som en sedan og en stasjonsvogn, og kom også som en todørs cabriolet. The Bronco kom med fire-wheel-drive pakken, og ble populær for off-road utflukter.

Standard utstyr på de fleste 1976 Ford biler var servostyring, air condition, AM /FM-radio, aluminiumsfelger og fire -hjul skivebremser. I tillegg kom Ford Thunderbird med tilt ratt, seks-veis elektrisk seter, cruise control og en dobbel eksos.
Motorspesifikasjoner

Thunderbird var den tyngste alle 1976 Ford biler, som veier rett under 5,000 pounds. Det var utstyrt med en tung 7.5L V8-motor, som produserer 202 hk med 352 fot-pounds av dreiemoment. Ford Mustang II veide bare under 3000 pounds. Det var tilgjengelig med tre motoralternativer: en firesylindret 2.3l in-line OHV med en effekt på 92 hk, en 105-hk 2.8L OHV V6-motor, og 134-hk 5.0L V8 motor som produseres opptil 247 fot-pounds av dreiemoment og som ble bygget primært for Cobra II. Både Torino og Bronco kom utstyrt med V8-motorer, og spenningsutganger varierte mellom 138 og 152 hk.

Thunderbird ble bygget med en standard tre-trinns automatisk girkasse. The Mustang II kom med en standard fire-trinns manuell girkasse, og en valgfri tre-trinns automatgirkasse. Både Maverick og Torino kom standard med tre-trinns manuelle girkasser.
Resultatutvikling og Valg

Designet for å være en luksuriøs to-seters, Thunderbird var utstyrt med et kuleledd forhjulsoppheng som tilbyr en komfortabel tur. For Bronco, utstyrt Ford det med et blad våren bakhjulsoppheng, og brukte bremser og aksler fra F-100 lastebiler. The Bronco hadde også muligheter for en ekstra gass tank, en snøplog, en campingvogn og enheter med overdrive.

.from:https://www.bilindustrien.com/biler/car-enthusiasts/car-makes-models/99802.html

Previous:
Next:

bilmerker modeller