Norge bil >> Biler >> Biler, lastebiler Autos >> andre Autos >> Content

Spesifikasjoner for en VW Thing

VW Thing, som ble introdusert til det amerikanske markedet i 1973 , oppsto som et militært kjøretøy kalt Kbelwagen , senere kalt Type 181 . Det var en grei produkt med en 1584 -kubikk - centimeter motor som leverte 44 hestekrefter . Body

The Thing , en firedørs cabriolet, var 148,8 inches lang, 64,6 inches lang, 63,8 inches høy, og veide £ 1984 . Det ryddet grunnen av 8,1 inches , ifølge CarFolio.com .
Engine

Motoren var plassert bak i bilen , og det hadde bakhjulsdrift og en fire - trinns manuell girkasse . Det akselerert 0-60 mph i ca 23 sekunder , og toppfarten var 68 mph . Dens svingradius er ca 37 meter.

Andre fakta

USA forbød import av tinget etter 1974 modell år fordi den ikke oppfyller passasjer bil sikkerhetsstandarder . Om lag 25.000 enheter ble importert inn i landet , og noen er fortsatt på veien, i henhold til " Collectible Classic: 1973-74 Volkswagen Thing" . Av Erik Johnson

.from:https://www.bilindustrien.com/biler/cars-trucks-autos/other-autos/115169.html

Previous:
Next:

andre Autos