Norge bil >> Biler >> Biler, lastebiler Autos >> andre Autos >> Content

Typer politibiler

Politiet har en viktig og farlig jobb. Kjøring mot hotspots der kriminelle elementer kan slå tilbake eller flykte er normal prosedyre, så det er ingen overraskelse at politifolk tar sine biler på alvor. Ofte forskjellen mellom liv eller død, en fanget fange eller en rømt en, skal politiet flåten være allsidig og robust nok til å tåle noen utfordring. Patrol

I de fleste tilfeller bruker politiet standard-utgaven biler til patruljering nabolag eller gi jaktstarten. Disse blir ofte referert til som «oppfangere» og kan ofte ses på veiene. Men betyr felles av politiet standarder fortsatt en bil med en kraftig motor. En vanlig modell er Chevrolet Impala Politiet Cruiser, med den nyeste modellen kan skilte med en 3,9 L V-6 motor i stand til å gå 0-60 mph på 8 sekunder. En annen er Ford Crown Victoria Police Interceptor, den mest vanlige kjøretøy som brukes av politiet i USA, med en V-8 motor og kapasitet til å gå 0-60 mph på 8,7 sekunder. En liten oppgradering på begge disse er Dodge Charger V-6 Politiet utsteder, et kjøretøy primært brukes av highway patrol grunn av hastigheten sin. Dodge kan treffe 0-60 på bare 6 sekunder.
SUVer

For litt ekstra muskler, politiet ofte krever store SUVer eller lastebiler. Enten å transportere personell og utstyr, krysse vanskelig terreng eller bare plassere en effektiv veisperring, disse bilene er utrolig nyttig til styrken. En populær modell er Chevrolet Tahoe Politiet Vehicle, en romslig all-purpose SUV, med en 5,3 L V-8 motor som gjør at den kan gå 0-60 mph på 7,3 sekunder. En mer luksuriøse kjøretøy, hell brukes av hæren, er politiet Hummer H2. Den ikoniske lastebil har en 6.2 L V-8 motor og kan treffe 0-60 mph på 10,2 sekunder. Selv om ikke regelmessig sett på gata, er bilen populært blant lensmennene i mer avsidesliggende områder av landet.
Supercars

Selv om ikke nødvendigvis praktisk for transport i kriminelle eller patruljerer gatene, er en superbil mer et symbol på suksess og rå kraft. De fleste politiet rundt om i verden har dem, og USA er intet unntak. En slik bil, Chevrolet Camaro Z28 B4C, selges kun ny til politiet og er en av de raskest politibiler i USA Det kan lett komme 0-60 mph på mindre enn seks sekunder gjennom sin LS1 V-8 motor. Camaro er i utstrakt bruk over hele landet, men bestemte politiet avdelinger kan også bestille engangskostnader tilpassede biler. Noen av de som er i bruk i dag er Dodge Viper, Corvette C6 og Ford Mustang.

.from:https://www.bilindustrien.com/biler/cars-trucks-autos/other-autos/113651.html

Previous:
Next:

andre Autos