Hvordan Test en SLA batteri
Digital voltmeter
Vis flere instruksjoner
en
Test bare fulladede batterier for å få nøyaktige resultater. Bruk ladesystem som batteriet er festet for å lade den eller lade den ved hjelp av et egnet batterilader.
2
Koble fra batteriet fra laderen eller ladesystem etter at det er fulladet. La batteriet sitte i 12 timer, slik at det ikke er noen overflate kostnad på batteriet som kan endre testresultatene.
3
Koble batteriet til enheten det krefter og bruke den til å drive enhet i tre til fire minutter. Koble den igjen for testing.
4
Slå på volt meter. Plusskabelen av voltmeter til plusspolen på batteriet og minuskabel voltmeter til minuspolen på batteriet.
5
Ta hensyn til spenning lesing av batteriet. En 12 volts batteri bør lese svært nær 12,8 eller 12,9 volt på måleren. En 6 volts batteri bør lese 6.4 eller 6.5 volt på måleren. Et batteri med en spenning på mindre enn 12 volt eller 6 volt, henholdsvis, viser tegn til svikt og bør byttes ut snart.
.from:https://www.bilindustrien.com/biler/cars-trucks-autos/other-autos/112660.html