Norge bil >> Biler >> bilentusiaster >> bilmerker modeller >> Content

Mitsubishi GTO Specs

Mitsubishi sparket av 90-tallet turbo stil når den introduserte GTO, en japansk versjon av amerikansk muskelbil som ville være en tilstedeværelse fram til 2001. Tar sitt navn fra Galant GTO, en to-dørs hardtop coupe solgt på 70-tallet, gikk bilen gjennom tre produksjonsanlegg perioder: 1990-1993, 1994-1996 og 1997-2001. I sin GTO var en av de mest avanserte sportsbiler over hele verden. Ytelse

GTO har Godzilla som fem-eller seks-trinns manuell, væskekjølt, twin svært DOHC-motor, som er stor, med masse kraft og ikke mer enn seks sylindre i forhold til Corvette V8 . GTO ytelse teknologi offeres et avvik fra de tradisjonelle amerikanske muskelbiler, med en all-wheel-drive-systemet, og firehjulsstyring for gripende veien under rask akselerasjon og krappe svinger. Blant andre leker i forestillingen skapet er en justerbar fjæring, justerbar eksos og aktiv aerodynamikk. Foran og bak ABS-bremser stanse en typisk bilens vekt på 3,770 pounds. Drivstofftanken registrerer 19,8 gallons å brenne i 276HP motoren.
Interiør

GTO interiør er ideell for to med begrenset lagringsplass i bakre luke, selv om det er offisielt oppført som en fire personers kupé for forsikring formål. Skinn seter, automatisk klimaanlegg, nøkkelfri adgang og en full effekt pakke imøtekomme den high-end audio system.
År konkrete endringer

De første årene fra 1990-1993 så endringer både foran og bak spoilers og pop up lykter. Caps ble lagt på panseret for den elektronisk styrte oppheng i toppen av spankulere tårn. 24V DOHC V6-motor maxed ut på 276 HP i 6000 rpm. I andre generasjon årene 1994-1996 frontlyktene ble byttet til projektor beam type og små tåkelys ble lagt til. Panseret caps ble erstattet med integrerte blemmer og støtfangere foran og bak ble endret. Dual kollisjonsputer, oppgradert klimaanlegg og en ny lyd system fornyet interiøret. Som salget avtatt i de siste årene 1997-2001, ble en total ansiktsløftning innsats forlatt for mindre kosmetiske endringer i fremre støtfanger, lykter, blinklys og seil paneler.

.from:https://www.bilindustrien.com/biler/car-enthusiasts/car-makes-models/99808.html

Previous:
Next:

bilmerker modeller