Norge bil >> Biler >> Biler, lastebiler Autos >> SUVer >> Content

Akselerasjonsgivere i 2002 Explorer

Fords 2002 Explorer har mer enn en enkel akselerasjon sensor, for eksempel et speedometer, den 2002 Explorer sysselsetter Ford proprietære VDC AdvanceTrac system. Systemet, som er en utvekst av Anti-lock Braking System teknologi og Traction Control Systems, bruker syv uavhengige sensorer og to mikro-prosessorer. Hver sensor registrerer bevegelse av noe slag. Flere av dem er akselerasjonssensorer, slik som de fire uavhengige hjul-hastighetssensorer og den laterale akselerasjonssensor. Fire hjulsensorer

2002 Explorer AdvanceTrac systemets fire individuelle hjul hastighet sensorer bestemme mer enn hjulet hastighet og akselerasjon. De kan forstand hastigheten av hjulene i forhold til hverandre. Dersom ett hjul er akselererende på en større hastighet enn en annen, kan sensorene i kombinasjon med de innebygde datamaskiner avgjøre om Explorer er å ha hjul-spinn. Andre enkle akselerasjonssensorer anta at hvis hjulet spinner raskere, er bilen sannsynligvis beveger seg raskere. The Explorer, men kan svare ved å hemme tenningen forhånd for å tillate en rokk å gjenvinne trekkraft.
Lateral Acceleration Sensor

Denne delen av AdvanceTrac system isn 't virkelig om å måle akselerasjon, det handler om å måle lateral lysbilder. Hvis Explorer navigerer et hjørne, skyver treghet av bilen bilen i en rett linje. Dette treghet må overvinnes for å snu. Hvis Explorer overskrider sine trekkraft grenser og lysbilder, betyr det ikke nødvendigvis akselerere langs den planlagte banen til driveren, akselererer den i retningen som treghet tvinger bilen. Den sofistikerte sensor vet da bilen glir og kan hjelpe sjåføren ved å ta mottiltak.
Lateral Acceleration Sensor Input

sensoranalyse mekanisme for lateral akselerasjon sensor er en svært avansert teknologi utviklet for luftfart og romfart. Liknende enheter er blitt brukt for å bestemme om luftfartøyet sporer i riktig bane. Det trekker på gyroskop-lignende enheter, lik de i guidede rakettsystemer og raketter.
Hvordan Sensorer samhandle med data Kart

Lateral Acceleration Sensor, de fire wheel-hastighet sensorer og andre sensorer i AdvanceTrac system samhandle med en innebygd database. Settet av data samlet fra sanntids kjøreforhold sammenlignes, 150 ganger i sekundet, til en data kartet. Datatilordningen avgjør om bilen sklir sidelengs, spinning sine hjul, over-bremsing, eller rulle overdrevet. Sammenligningen til data kartet bestemmer reaksjonen av den integrerte datamaskinen som kan påberope korrigerende tiltak på førerens vegne, før føreren er selv klar over de skjer.

.from:https://www.bilindustrien.com/biler/cars-trucks-autos/suvs/120386.html

Previous:
Next:

SUVer