Norge bil >> Biler >> Biler, lastebiler Autos >> andre Autos >> Content

Hvorfor kan den 1999 Volkswagen Diesel Bug Ikke gå over 60 miles per time?

The 1999 Beetle Volkswagen tilbyr stor drivstoff kjørelengde, en overraskende mengde plass og en vintage look. Men mens VW Bug levert i akselerasjon og drivstofføkonomi, falt det kort i forbifarten makt og ble veldig mye støy på høyere hastigheter på grunn av dieselmotoren. '99 Diesel Beetle var flott for lange haler, men ikke ideelt for noen som ønsker fart. Historie

Volkswagen Beetle først gjort sin vei til markedet i 1938 og som i 2011 over 21 millioner slike biler har blitt produsert, noe som gjør denne bilen til en på veien lengst. Da New Beetle kom ut i 1998, forutsatt Volkswagen den eneste diesel alternativet og prøvde å skape et marked for det i møte med de stigende kostnadene for gass. Dieselmotorene får mer miles per gallon, men har problemer med å akselerere forbi 60 mph.
Egenskaper

1999 Beetle ble modellert etter arkitekturen på 1999 Golf. Noen av funksjonene er inkludert bakhjulsdrift, luftkjølt firesylindret boks motor, sidekollisjonsputer, turbo akselerasjon, 5 trinns manuell girkasse, og 4 Speed ​​Valgfritt Automatisk. Dieselmotoren kunne gå 0-60 på 11 sekunder, og med sin 14,5 gallon tank, fikk 45 miles per gallon

Ulemper

The New. Beetle hadde sine tilbakeslag, som er knyttet direkte til TDI (Turbo Direct Injection) engines.The Beetle produserte 115 hestekrefter ved 5200 rpm, og motoren fikk 122 fot-pounds av dreiemoment ved 2600 rpm. På grunn av kombinasjonen av høyt dreiemoment og lavt hestekrefter, kjørte bilen shakily når farten utover 60 mph og var ikke bra for forbipasserende biler på motorveien.

.from:https://www.bilindustrien.com/biler/cars-trucks-autos/other-autos/115890.html

Previous:
Next:

andre Autos