Norge bil >> Biler >> Biler, lastebiler Autos >> andre Autos >> Content

1987 Toyota Supra Turbo Specs

Produsert i to modeller som en high-speed cruiser og turbo modell sportsbil, var 1987 Toyota Supra del av en lang bilproduksjon løp som startet i 1979 og endte i 2002. 1987 modell Supra sette bilen bortsett fra sin søster modellen, Celica, som de to designene gikk hver sin retning med drivverket og funksjoner. Som en del av de tidlige stadium tre utviklinger av Supra, 1987 Supra Turbo fremdeles båret den samme motoren design fra sin stamfar, Toyota 2000GT. Ekstra funksjoner ble lagt til og forbedret. Den totale produksjonen av Supras, lager og turbo kombinert kom inn på 29 907 i 1987. Motor Detaljer

The 1987 Toyota Supra Turbo fått sammen med et in-line, seks-sylindret motor som produserte 230 hestekrefter og 246 fot-pounds av dreiemoment og 5600 rpm. To år senere kom en mindre endring ville tillate litt mer hestekrefter ut av motoren for fremtidige modeller. Den turbomotor størrelse utnyttet en 2954 cc slagvolum og 180.3-kubikk tommers oppsett. Motoren fortsatte utformingen først gitt i Toyota 2000GT med fire funksjonsknapper ventiler per sylinder og fordelen av å ha doble overliggende kammer. Motoren brukte ikke en distributør, i stedet det hadde spoler plassert på toppen av hver cam med aktivitet rettet av sensorer

Motoren i seg selv, uavhengig av å være en turbo-modell eller cruiser, led av blåst head gaskets gjentatte ganger.. Problemet var assosiert med en utilbørlig dreiemoment omgivelser i hodet bolter. Reparasjonen var å erstatte toppakning og bruke en strammere dreiemoment setting. Men mekanikerne måtte finne ut av dette ved jungeltelegrafen siden ingen offisielle instruksjoner ble utstedt i 1987.
Transmission and Suspension

1987 Toyota Supra Turbo matchet sin motor med en fem-trinns manuell R154 girkasse for rask respons og kontroll. Alternativt kan forbrukerne fortsatt melde deg på en fire-trinns A340E automatisk design hvis de ikke ønsker å mase med en manuell tilnærming.

Suspension fortsatte, og en redesign startet i 1986 som tillot to forskjellige innstillinger styres av sjåføren for demping veien effekt. En tredje dempende nivået ble programmert inn i bilen, men det bare sparket i når bilen ble bremse hardt eller reiser gjennom svinger fort. Den Supra også benyttet en wishbone suspensjon montering i front og bak aksler.
Body and Aesthetics

I 1987 Toyota fortsatte pause mellom Supra og Celica i utseende og montering. Den Supra Turbo, som lager modellen, kom lengre og bredere i kroppsstørrelse enn Celica. Logos ble endret ut og Supra og Supra Turbo begge begynte å bruke sin egen bil logo snarere enn den Celica.

.from:https://www.bilindustrien.com/biler/cars-trucks-autos/other-autos/114531.html

Previous:
Next:

andre Autos