Norge bil >> Biler >> Biler, lastebiler Autos >> andre Autos >> Content

Hvordan installerer jeg Dome Kabling for en Overhead DVD?

Kabling bilen for en overhead DVD-spiller er en smart triks som vil sterkt redusere "er vi der yets" av de lange turene. DVD-spiller beslutningstakere har et stort utvalg av DVD-spillere og alternativer å velge mellom. Installere disse enhetene er en jobb innenfor rekkevidde for de som har elektriske ledninger erfaring og nødvendige verktøy for jobben. Sjekk din dome lys ledningsnett for å sørge for at alle ledninger som trengs for å koble spilleren i er til stede. Mange biler har ikke disse. La en profesjonell leder den inn for deg hvis alle fire ledningene ikke er til stede. Du trenger
DVD koblingsskjema
Phillips skrutrekker
Bor og bits
Plugg
Wire stripper /crimper
Stikknøkkel satt
multimeter
Show Mer Instruksjoner
en

Fjern dekselet til bilens dome lys og se etter fire ledninger. Hvis du ser fire ledninger, bruke et multimeter for å sjekke for konstant 12-volts kilde. Ground den sorte ledningen til måleren og sette den på 20-volt DC skala. Trykk den røde ledningen sonde til hver ledning, sannsynligvis gul, vil jakt etter den konstant kilde.
2 Mange dome lys samlinger har en eller to lyspærer, men vil mangle alle ledninger som kreves for å wire i en DVD-spiller.

Ta dome lys ut ved å fjerne de to skruene som holder den på plass. Trekk ut dome lys. Bruk monteringsplaten av videoen enheten som en mal for å spore opp sin form på headliner. Føttene på braketten skal peke nedover, og pilen peker mot baksiden av kjøretøyet.
3

Skjær bort headliner materiale fra avmerket område ved hjelp av et verktøy kniv. Vær forsiktig med å kutte noen ledninger under stoffet. Plasser braketten tilbake i hullet som er opprettet av klipp og mark der du vil at festebraketten for å montere til bjelke. Linje opp korset medlem med merket så du treffer tverrbjelken på senteret. Henvis til koblingsskjema for DVD-spilleren hvis du trenger avklaring.
4 Dette er en vanskelig mount å oppnå uten punktering av taket, så bore lett og forsiktig.

Bor hullene i festebraketten hvor de justeres med tverrbjelke, enten to eller fire hull. Hold braketten med hullene på plass på tverrbjelken og markere hullene på bjelke. Fest braketten med korte Flathead skruer, være forsiktig med å trenge gjennom taket utvendig.
5

Bruk multimeter for å bekrefte hvilke ledninger har den nødvendige konstant 12 volt DC. Referer til ledninger tips seksjoner for hvilke ledninger kan endres når dørene er lukket og /eller tenningen er slått av. Rute alle DVD-ledninger ned gjennom monteringsplaten hullet og fest dem i henhold til den spesielle ledninger ordningen som fulgte med DVD-spilleren.

.from:https://www.bilindustrien.com/biler/cars-trucks-autos/other-autos/115607.html

Previous:
Next:

andre Autos