Norge bil >> Biler >> Biler, lastebiler Autos >> SUVer >> Content

Ti mest Stjålet Luksusbiler

Ifølge FBI, ble 794 616 biler meldt stjålet i 2009, en 17,1 prosent nedgang i biltyveriet i forhold til 2008. Den gode nyheten er at dette er det tredje året på rad for en nedgang i kriminalstatistikken og forhåpentligvis trenden vil fortsette. The Highway Loss Data for Institute (HLDI) rapporterer at tyver er ute etter chrome, hestekrefter og hemi motorer. Den nåværende HLDI listen er datert august 2010. Cadillac Escalade

nummer én forsikringskrav for auto tyveri er 2007, 2008 og 2009 Cadillac Escalade luksus SUVer. Ironisk nok er det Escalade oppført på Forbes worst-laget biler på veien.
Ford F-250

Fords 2008 og 2009 F-250 crew cab 4WD pickups er nummer to for tyveri forsikringskrav og også på Forbes worst-laget bil listen. En annen mulig grunn for en stor mengde pickup tyveri kan være for dyre verktøy og apparater de noen ganger bære.
Infiniti G37

Nummer tre på listen er 2008 og 2009 Infiniti G37 todørs sports coupe luksusbiler. Den G37 er et høyt rangert og ettertraktede ytelse bil.
Dodge Charger

Dodge Charger sedan med en HEMI-motoren er nummer fire på topp 10 liste over stjålne luksus biler. Den robuste hestekrefter og HEMI-motoren gjør dette til en god stjele for stjålne deler markedet.
Chevrolet Corvette Z06

Nummer fem er Chevrolet Corvette Z06, en høy-ytelse luksuriøs sportsbil som har de høyeste utbetalingene i forsikringskrav på et gjennomsnitt på $ 41229.
Hummer H2

Hummer H2 4WD SUV er nummer seks på listen. Sin iøynefallende tilstedeværelse kan være grunnen til det er også på topp 10 mest sannsynlig å få billett listen.
Nissan Pathfinder Armada

annen gigantisk SUV, Nissan Pathfinder Armada, introdusert i 2004, er nummer sju nedover listen. Armada har en .45 prosent sjanse for å bli stjålet.
Chevrolet Avalanche 1500

nummer åtte er Chevrolet 1500 Avalanche, enda en stor luksus SUV. Syv av biler på denne listen er store pickups og SUVer.
Chevrolet Silverado 1500

Chevy Silverado 1500 pickup er den niende mest stjålne kjøretøy og også anbefalt som en god brukt bil kjøpe av Consumer Reports.
GMC Yukon

Nummer 10 er den gigantiske GMC Yukon SUV. Kjent som "fattigmanns Escalade," bil tyver likevel vurdere dette en luksus element med en lovende retur.

.from:https://www.bilindustrien.com/biler/cars-trucks-autos/suvs/119379.html

Previous:
Next:

SUVer