Norge bil >> Biler >> Biler, lastebiler Autos >> sports Cars >> Content

1997 Mitsubishi Eclipse GST Spesifikasjoner

The 1997 Mitsubishi Eclipse GS-T er en turboladet ytelse sport kombikupé og cabriolet fra den japanske bilprodusenten. En del av andregenerasjons Eclipse linje, deler GS-T top-of-the-line GSX motor, men mangler all-wheel drive av denne modellen. Med en lav egenvekt og kraftig motor, har GS-T ytelsen å gjøre det en ettertraktet bil med sport kompakte entusiaster. Toppen konkurrenter var Toyota Celica GT-Four og Acura Integra GS-R. Motor

På 1997 Eclipse GS-T kjerne er dens turbo og intercooler versjon av Mitsubishi 4G63 inline fire-sylindret motor. Blokken er laget av jern med hode formet fra aluminium. Den 2,0-liters motoren har doble overliggende kammer, 16 ventiler og automatisk ventil justering. Med en 8,5-til-en kompresjon, har motoren boring og slaglengde på 3,35-by-3,46 inches. Motoren utganger en svært velkommen 210 hestekrefter ved 6000 rpm og 214 fot-pounds av dreiemoment ved 3000 rpm. Ifølge Edmunds.com bilen akselererer fra null til 60 mph på 6,5 sekunder. Drivere bør forvente drivstofføkonomi på rundt 21 miles per gallon i byen og 28 mpg på motorveien.
Drivverk og chassis

GS-T bruker en front- motor, forhjulsdrift layout. Kjøpere kan velge mellom to girkasser: en fem-trinns manuell eller en fire-trinns automatgirkasse. På baksiden er en aggressiv 4.15-til-en akselavstand. Et fullt uavhengig fjæring med multi-koblinger, spiralfjærer og stabilisator barer foran og bak holder ting plantet i hjørnene. Bremsesystemet består av fire hjul skivebremser med front ventilerte skiver og standard ABS. Edmunds rapporterer en stopper tiden fra 60 til null mph på 122 meter. Bilen har en koeffisient av dra på 0,29. Hjul 16 inches i diameter innpakket i 205/55R16 dekk sette makt til veien.
Eksteriør og interiør

Eclipse GS-T trimme nivå var tilgjengelig i enten en to-dørs kombi coupe eller en to-dørs, soft-top cabriolet, sistnevnte kjent som Eclipse Spyder GS-T. Utvendige dimensjoner for hatchback tiltak 172,2 inches lang, 68,7 inches bred og 50,2 inches høy, ridende på en 98,8-tommers akselavstand. Spyder er litt høyere på 51,6 inches med andre dimensjoner identiske. Egenvekt er rundt 2900 til £ 3150, avhengig av kropp stil og overføring valg. Inne i bilseter fire med 43,3 inches foran og 28,4 inches bak benplass. Kollisjonsputer beskytter både fører og forsetepassasjer, men ingen sidekollisjonsputer var tilgjengelig.

.from:https://www.bilindustrien.com/biler/cars-trucks-autos/sports-cars/139672.html

Previous:
Next:

sports Cars