Synkroniser talekommandoer
SYNC-systemet bruker en mikrofon montert i bilens bakspeil å høre dine talekommandoer. Hvis andre passasjeren er i bilen snakker, kan mikrofonen bli forvirret av stemmene sine og ikke klarer å anbefale din kommando. Andre høye lyder i bilen, for eksempel vindstøy eller by støy hvis vinduene er nede, kan også forstyrre dine talekommandoer. Spør passasjerene til å være stille og heve sine vinduer for å stille bilen før du bruker talekommandoer.
Tone
Med tiden vil SYNC lære å gjenkjenne stemmen din og særegenheter talen din. Som det lærer, vil det tilpasse seg og bli flinkere til å gjenkjenne deg. Snakk med SYNC i normal tone, hastighet og volum. Ved hjelp av en annen tone, hastigheten eller volumet kan hindre gjenkjennelse programvare fra å tilpasse måten du snakker på.
Interaksjon
Samspill med Ford SYNC er forskjellig fra å ha en samtale med et menneske. For å unngå gjenkjennelse feil kan du bruke kommandoer i sin faktiske rekkefølge. Endre rekkefølgen på en kommando kan føre til Ford SYNC å utføre en alternativ handling eller ingen handling i det hele tatt. Systemet vil svare på dine talekommandoer med talte talemeldinger. Du kan avbryte disse meldingene når som helst ved å trykke på "Speak"-knappen på rattet. Du kan trykke på "Speak"-knappen og si "Hjelp" for å få informasjon om hva kommandoene er tilgjengelige for deg.
Telefon kommandoer
SYNC lar deg lage og motta anrop og tekstmeldinger fra en kompatibel mobiltelefon tilkoblet via Bluetooth. Du kan håndtere telefonsamtaler og tekstmeldinger operasjoner ved hjelp av talekommandoer. Trykk på "Speak"-knappen og si "Dial", så sier det nummeret du ønsker å ringe og si "Dial" igjen for å ringe et bestemt nummer. Du kan også si "Ring" og deretter navnet på personen du vil ringe hvis den personen er allerede i telefonboken. Bruk fullt navn for best resultat. SYNC bekrefter dine innspill før du ringer. SYNC spiller en tone for å varsle deg når du mottar en ny tekstmelding. Trykk på "Speak"-knappen og si "Les melding" og SYNC vil lese tekstmeldingen høyt til deg.
Media kommandoer
Første gang du kobler en media spiller til bilens USB-port, vil SYNC skanne mediespiller for spor informasjon. Når skanningen er fullført, kan du kontrollere mediespiller med talekommandoer. Trykk på "Stemme" knappen og si "Bruker enhet" for å begynne å kontrollere media player. De fleste mediespillere kommandoer begynner med talekommando "Play". Du kan følge lek med "All", "Neste spor", "Forrige spor" eller navnet på en artist, album, spor eller sjanger. Du kan også styre modusene gjenta og shuffle med kommandoene "Gjenta på", "Gjenta off", "Shuffle", eller "Shuffle av." "Pause" pauser gjeldende spor og "Play" fortsetter det. "Hva er dette" eller "Hva er å spille" ber SYNC å lese navnet på den gjeldende spor og artist høyt.
.from:https://www.bilindustrien.com/biler/cars-trucks-autos/other-autos/116215.html