Norge bil >> Biler >> Biler, lastebiler Autos >> SUVer >> Content

2003 Jeep Liberty Specs

Jeep Liberty dukket opp i 2002 som en erstatning for den 18 år gamle Jeep Cherokee. Jeep hentet tilbake noen karakteristiske Jeep trekk, for eksempel det flate foran grill og runde frontlykter, samtidig som en body-stil mer som en Cherokee enn en tradisjonell Jeep. 2003 Liberty øker nyttelast mot 2002, og legger til noen ekstra funksjoner. Tre trimme linjer er tilgjengelige: Sport, Limited Edition og Renegade. Motor og girkasse

Sport modellene leveres standard med en 2,4 liter, V4 motor som legger ut 150 hestekrefter og £ 167-fot dreiemoment. Valgfritt på Sport, og standard på Limited og Renegade, er en 3,7 liter, 210 hestekrefter V6 med £ 235-fot dreiemoment. Sport har en aksel ratio på 4.10:1, for bedre off-road og tauing ytelse, mens de to andre har en 3.73:1 ratio. Alle er tilgjengelig med enten en femtrinns manuell eller firetrinns automatisk overdrive girkasse. Gjennomsnittlig drivstofføkonomi er 17-18 MPG i byen og 21 på motorveien. Den maksimale trailer kapasitet er 5000 kg., Mens maksimal nyttelast er 1150.
Hjuloppheng og styring

Alle modellene leveres med bakre to-wheel drive eller to typer av fire-wheel-drive: Command-Trac deltid og Selec-Trac heltid, både med høy og lav firehjulstrekk. Standard for i det hele tatt er en uavhengig, hjuloppheng foran med spiralfjærer, gass-trykksatte sjokk og en anti-roll bar, mens på baksiden er det en etterfølgende-link system med spiralfjærer, gassdrevne sjokk og en anti-roll bar. En ni-tommers bakkeklaring, 38-graders tilnærming og 32-graders avreise vinkel gjøre for god off-roading. Alle har rack-and-pinion styring.
Interiør og Space

ha Alle modellene fire dører og plass til fem passasjerer, med front bøtte seter og en bakre , 65-35 sammenleggbar benk. Forfoten og takhøyde er hver 41 inches, mens i ryggen, det er 37 inches av beinplass og 42 i hodet rom. Lastevolum bak baksetene er 29 kubikk-meter og med setene foldet, er det 69. Standard setetrekk i alt Sport og Limited modeller er klut, med mulighet for premium klut i idrett og skinn i Limiteds. Klut og skinn er tilgjengelig i Renegades. Sport-modellene har en standard AM /FM stereo og valgfri A /C, cruise control, strøm sluser og vinduer, nøkkelfri adgang og en CD-spiller, som alle er også standard på Limiteds og Renegades. Soltak er tilgjengelig i alle modeller.
Safety

Firehjulstrekk, skivebremser, sidekollisjon barer, og forsetepassasjer-side og driver-sidekollisjonsputer er standard på alle modeller. Blokkeringsfrie bremser og foran og bak overhead kollisjonsgardiner er tilgjengelig. Ekstrautstyr på alle modeller er en limited slip differensial, noe som forbedrer veigrepet i off-road og glatte forhold.

.from:https://www.bilindustrien.com/biler/cars-trucks-autos/suvs/120164.html

Previous:
Next:

SUVer