Norge bil >> Biler >> Biler, lastebiler Autos >> SUVer >> Content

V- 8 Spesifikasjoner for en 1998 Ford Explorer XLT AWD

Konstruert og produsert av amerikansk bilprodusent Ford, Explorer debuterte i 1991 og har vært produsert konsekvent siden . 1998 Explorer ble solgt i en rekke modeller , inkludert XLT AWD som ble bygget med en 5,0 -liters , V - 8 motor og en produsent veiledende pris på $ 28815 . Akselerasjon og Horsepower

V- 8 motor driver Explorer til en topp akselerasjon på 9,2 sekunder fra null til 30 miles per time. De fem- liters motoren har 215 hestekrefter , som er maksimert på 4200 rpm .
Dreiemoment og Payload

V- 8 motor er i stand til 280 ft- lb av dreiemoment ved 3300 rpm , noe som åpner for en maksimal lastekapasitet på £ 900
Fuel Economy

Explorer V - 8 produserer EPA anslått drivstofføkonomi av 12 mpg , 17 mpg og 14 mpg for city , motorvei og kombinert kjøring, henholdsvis .
Displacement , komprimering og Boring av Stroke

V- 8 har 4949 cc av fortrengning, et kompresjonsforhold på 9.1:1 og en boring med slag av fire av tre inches .

.from:https://www.bilindustrien.com/biler/cars-trucks-autos/suvs/119513.html

Previous:
Next:

SUVer