Norge bil >> Biler >> Biler, lastebiler Autos >> andre Autos >> Content

Motor Spesifikasjoner for en Wisconsin TJD

The Wisconsin TJD er en motor som brukes til kommersielle og industrielle formål. Wisconsin er heavy-duty forbrenningsmotorer har satt standarden for det kommersielle og industrielle motoren industri. Motorene kan brukes på gaffeltruck, sager, sveisere, equipment og annet kommersielt utstyr. The Wisconsin TJD ble produsert 1968-2001. Generelle spesifikasjoner

The Wisconsin TJD var en inline to-sylindret motor. Den hadde en avfyring rekkefølge designet for å gjøre motoren går jevnt. Den erstattet den Wisconsin THD motor.
Motorspesifikasjoner

Wisconsin TJD motor hadde en kjedelig /slag av 3.25/3.0 inches. Den hadde en hestekrefter av 18 hk ved 3600 rpm.

Torque spesifikasjoner

Stangen forbinder stemplene til veivakselen hadde 22-28 fot-lbs. dreiemoment, mens den topplokk hadde 22 til 24 fot-lbs. dreiemoment. Boltene som forbinder Sylinderblokken og sentrum viktigste til veivhuset hadde 45-50 fot-lbs. dreiemoment. Motoren basen hadde 22-24 fot-lbs. dreiemoment, hadde girdekslet 16 til 18 fot-lbs. dreiemoment, og manifold hadde 15 fot-lbs av dreiemoment. Hovedlagerområdet plate hadde 20-22 fot-lbs. dreiemoment og tennpluggen hadde 25 til 30 fot-lbs. dreiemoment. Svinghjulet hadde 95-110 fot-lbs. dreiemoment, mens tauet skive hadde ingen dreiemoment.
Size Spesifikasjoner

Standard sylinderen var 3,25 til 3,49 inches og veivtappstørrelse diameter var 1,8764 til 1,8756 inches. Stempelskjørtet å bore hadde en klarering fra 0,0025 til 0,003 (Cam Ground). Innløpet ventil tappet clearance var 0,008 inches og eksos ventil tappet clearance var 0,016 inches. Den kobler stang til veivtappstørrelse hadde en klarering fra 0,0008 til 0,0029 inches.
Piston, Tenning og Valve Specs

Stempelbolten til stempel avstanden var 0 til. 0008 inches, mens stempelet pin for å koble stang avstanden var 0,0005 til 0,001 inches. Breaker punkt gap for distributøren var 0,20 inches og 0,015 tommer for Magneto breaker punkt gap. Tennpluggen hadde et gap på 0,030 inches. Ventilflaten og ventilsetet hadde en vinkel på 45 grader. Ventilstammen å lede hadde en klarering fra 0,003 til 0,005 inches.
Andre spesifikasjoner

veivhuset hadde en kapasitet på 3,5 qts og kjører gnist avanserte på 20 grader. Motoren var på maksimal drift på 3600 rpm og hadde en falsk utslipp sertifisering.

.from:https://www.bilindustrien.com/biler/cars-trucks-autos/other-autos/115693.html

Previous:
Next:

andre Autos