Norge bil >> Biler >> Biler, lastebiler Autos >> andre Autos >> Content

Ramme Spesifikasjoner for en 1980 Monte Carlo

1980 Chevrolet Monte Carlo omtalt noe revidert styling over sine 1979 forgjenger, særlig vise quad frontlykter for første gang siden 1978 stor redesign. Bilen er en vanlig to-dørs coupé med stål body-on-frame konstruksjon, front motor og bakhjulsdrift. Det er en seks-passasjer kjøretøy bygget på GMs mellomstore A-body plattform, som også ble brukt til slike biler som Buick Regal og Oldsmobile Cutlass. Dimensjoner og kapasiteter

Monte Carlo ritt på en akselavstand på 108,1 inches. Total lengde er 200,4 inches, er bredden 71,5 inches og høyde er 53,9 inches. Banen er 58,5 inches opp foran, 57,8 tommer i baksetet. Den grunnleggende bilens egenvekt er £ 3104. med bunnen V-6, eller £ 3219. med 267-kubikk-tommers V-8. Standard dekk er P205/70R14s. Drivstofftanken rommer opp til 18,1 liter.
Powertrain

Basen motoren er en 115-hestekrefter, 229-kubikk-tommers (3,8-liter) V-8 som bruker en to-barrel Rochester forgasser og gjør 175 fot-pounds av dreiemoment. En turboladet, Buick-laget V-6 fortrenge 231 cubic inches (3,8 liter) er også tilgjengelig, det har en fire-barrel carb og produserer 170 hestekrefter og 265 fot-pounds av dreiemoment. Også tilgjengelig er en 267-kubikk-tommers (4,4-liter) overhead-ventil V-8 som bruker en to-barrel carb å produsere 120 hestekrefter og 215 fot-pounds av dreiemoment. Til slutt, en 305-kubikk-tommers (5,0-liter) V-8, noe som gjør 155 hestekrefter og 240 fot-pounds av dreiemoment med en fire-barrel carb, er et alternativ. Alle 1980 Monte Carlos bruke en tre-trinns Turbo-Hydramatic automatgir.
Andre funksjoner

bilen har skivebremser foran og bak trommelbremser, med en uavhengig forhjulsoppheng og live aksel bak i bilen. Standard utstyr for 1980 inkluderer servostyring, strøm bremser, doble horn, skjulte vindusviskere og foran og bak stabilisator barer. Halogen frontlykter og en T-top er valgfrie, så er cruise control, air conditioning, farget glass, elektrisk setejustering /windows /låser, tilt ratt, soltak, diverse stereo alternativer og rally hjul.

.from:https://www.bilindustrien.com/biler/cars-trucks-autos/other-autos/115402.html

Previous:
Next:

andre Autos