Hvordan installerer jeg Flow Tech Headers på en Chevy Pickup?
Jack
Jack står
3/8-inch skralle, forlengelse og socket sett
Flowtech header kit
Vis flere instruksjoner
1
La motoren avkjøles. Sett på parkeringsbremsen på Silverado og løft opp fronten på lastebilen med jack. Sette bukker under rammen, noe som gjør at det er en god klaring under bilen.
2
skru fra hverandre eksos manifolder fra eksos med 3/8-inch skralle, forlengelse og stikkontakter. Trekk tennplugg ledninger ut tennpluggene, og pass på å holde dem i fabrikkens ledningsnett klipp slik at ledningene ikke blir krysset på installasjonen. Unbolt styringsgruppen akselen fra rattstammen og trekk rattstammen ut av kolonnen med hendene.
3
skru fra hverandre EGR røret fra passasjersiden eksosmanifolden med 3/8- tommers skralle og socket, deretter skru ut peilepinnen røret fra samme side også. Unbolt eksos manifolder fra topplokk med 3/8-inch skralle og socket, deretter trekke av bestanden manifolder og pakninger og kast dem.
4
Installer FLOWTECH header pakninger fra settet og de FLOWTECH overskrifter på topplokk med maskinvaren som følger med kit og 3/8-inch skralle, forlengelse og stikkontakter. Bolt hodene til eksos med 3/8-inch skralle, forlengelse og stikkontakter.
5
Bolt EGR røret tilbake på eksos med 3/8-inch skralle og socket, og installer styringsgruppen akselen og peilepinnerør med 3/8-inch skralle og socket. Skyv hvert av tennplugg ledninger tilbake på tennplugger med hendene. Senk Silverado av jack står med jekken.
.from:https://www.bilindustrien.com/biler/Aftermarket/exterior-aftermarket-options/89241.html