Typer Tint for Biler

Bil vinduet fargetone er faktisk består av flere lag med en tynn film, som er bundet sammen og brukes på bilen din vinduer. Filmen er to til sju millimeter tykk og inneholder kjemiske UV-blokkere for å filtrere ut solens ultrafiolette stråler. Den ene siden av filmen er belagt med lim som fester seg til vinduet og den andre siden er behandlet med et ripesikkert belegg. Spørre myndighetene om statens lover for brekking før å ha vinduene tonet. Farget Film

En type farget belegg for bilvinduene er farget film. Med denne metoden, er filmen farget, deretter klemt mellom et lag med monteringslim og ripebestandig hard pels. Denne type film er påført på innsiden av vinduene. Det absorberer den varme fra innsiden av kjøretøyet, og lagrer varmen i glasset. Derfra blir varmen trekkes bort fra glasset ved ytre bevegelse i luften. Denne metoden kan ikke brukes på termiske vinduer fordi doble glass ikke tillater luft å flytte mellom vindusrutene. Dette er den mest økonomiske bilen vinduet fargetone, men det bryter også ned raskere enn andre gjør.
Deponert Film

Når deponering teknologi er brukt, er filmen plassert i en tank med metall. Et vakuum opprettes i beholderen og metall er oppvarmet, noe som fører til noen av de metalliske partikler til å migrere til filmen. Lengden av tid filmen tilbringer i metalltank kontrollerer mengden av metall på filmen. Denne prosedyren gir en mørkere tone på filmen og gir den et speil finish.
Freste Film

Sputtering teknologien tilsvarer deponering men elektromagnetiske feltene brukes å dirigere gass-ioner mot metall. Dette fører til at enkelte av atomene fra metallet til å migrere til filmen. Fordelen for sputtering er at ulike typer av metall kan brukes på en gang, og at belegget er lysere. Denne teknikken gir en reflekterende film med minimal speil effekt eller varme absorpsjon. Dette er det dyreste alternativet.
Hybrid Film

Hybrid Filmen inneholder reflekterende metaller og fargestoffer. Filmen består av et lag av limbånd, det fargede film, et lag av klebemiddel, og deretter et lag av metallisert film, og deretter den ripebestandig belegg påføres. Denne teknikken gjør det mulig for en speilet effekt kombinert med mørke farget film.

.from:https://www.bilindustrien.com/biler/Aftermarket/exterior-aftermarket-options/88809.html

Previous:
Next:

Utvendig Aftermarket alternativer