Om HID hovedlys

Høy intensitet utslipp lykter produsere vesentlig mer lys enn konvensjonelle tungsten eller halogenpærer. De ble først introdusert som et alternativ på BMW 7-serien i 1991 og har blitt en hyppig ettermarkedet tillegg til kjøretøyer. Fordeler

HID lykter har en større effekt enn vanlig wolfram eller halogenpærer. De produserer høyere nivåer av lys for en gitt strøm og er derfor ikke bare mer effektiv , men de forbedre en drivere synlighet. Typisk levetid er det dobbelte av en vanlig hodelykt.
Ulemper

Den viktigste ulempen er økt blending for møtende bilister forårsaket av høyere intensitet lys . Blending kan reduseres ved bruk av auto- utjevning for å justere lys basert på kjøreforholdene . HID lykter er ikke lett utskiftbare med standard utrustning . Kjøpe en hel enhet øker kostnadene , men dens levetid forskyvninger den ekstra kostnaden noe .

Lovligheten

HID lykter er lovlig i USA , og i Storbritannia i henhold til EUs regelverk . Konvertering kits er ulovlig i både USA og Storbritannia , og dermed HID frontlykter må bare installeres som et komplett system .

.from:https://www.bilindustrien.com/biler/Aftermarket/exterior-aftermarket-options/88677.html

Previous:
Next:

Utvendig Aftermarket alternativer