Silikon Vs . Gummi vindusviskerne

Vindusviskere vanligvis kommer med bilen din slik at du ikke kan ta hensyn til den type blader du har. Likevel vindusviskerne slitasje slik at du til slutt må erstatte dem. Vel misligholdte bladene er viktig å fjerne synlighet i dårlig vær . Støy

Gummi frontruten vindusviskerne er mer sannsynlig å hvine som de glir over frontruten. Silikon vindusviskere er roligere fordi et smøremiddel fra vindusviskerne gjør vannet perle bedre og knivene skal gli lettere .
Holdbarhet og pris

Organic gummi er mer sannsynlig å være påvirkes av vær elementer og kan skades av varme eller til og med blitt frosset til frontruten av kulde, i motsetning til silikon som ikke er så lett skadet av tøffe værforhold eller solen. Pr. oktober 2010 , mange gummi vindusviskere er under $ 21, men de fleste silikon blader er over 25 dollar. Utføre
ytelse

De fleste vindusviskere vel for om lag seks til ni måneder , enten de er gummi eller silikon. Selv om silikon vindusviskere er spioneringen å utføre bedre , tester av Consumer Reports fant at det ikke var noen konsekvens av bedre ytelse ved dem etter denne tidsperioden.

.

.from:https://www.bilindustrien.com/biler/Aftermarket/exterior-aftermarket-options/88551.html

Previous:
Next:

Utvendig Aftermarket alternativer